Ana Sayfa EKONOMİ, ELAZIĞ 20 Aralık 2018 353 Görüntüleme

PARASI OLMAYANDA KONUT ALABİLECEK

Share on :

Türkiye’de konut projelerini eritmek ve vatandaşları ev sahibi yapmak için seferberlik başlatıldı. Özellikle bankaların konut faiz oranlarında kampanya kapsamında önemli indirimler yapılıyor.

Faiz indirimi kampanyasıyla bankalarda kredisi bulunan konut üreticisi firmalardan ev almak için yüzde 0.98 faiz oranı uygulanacak. Tüketiciler 120 aya varan vade seçenekleriyle 500 bin liraya kadar konut kredisi kullanabilecek.

Konu ile alakalı açıklamalarda bulunan ELMÜTDER Yönetim Kurulu Başkanı Av. Osman AVCIL’ ‘Bütün konut satışları değil, birinci el konutlar ve üreticiden satılan konutlar şu anda kamu bankalarının müşterileri portföyüyle sınırlı. Eğer tüm bankalar kampanyaya katılırsa, tüm Türkiye’ye yayılmış olacaktır dedi.

PAZAR CANLANACAK

Öte yandan faizlerin düşmesiyle konut kredisi ile ev almak isteyenlerin önün açılacağı yeni kampanyayla pazarın canlanacağının altını çizen Avcıl, Kampanya ile firmaların elinde bulunan bitmiş birinci el konut satışlarının finansmanına da destek verileceği,. böylece konut stokunun eritilmesine de önemli katkı sağlanmış olunacağını dile getirdi.

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com