Ana Sayfa EKONOMİ, ELAZIĞ 30 Mart 2019 774 Görüntüleme

ELAZIĞ MÜSİAD’DAN İHRACAT HAMLESİ

Share on :

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği(MÜSİAD) ve DEİK iş birliğinde 01-05 Nisan 2019 Tarihleri arasında Benin ve Togo’ya yönelik iş gezisi programı düzenlenecek.  İlgili Programa MÜSİAD Elazığ Başkanı Mehmet Özeren beraberindeki heyette Üyeler Mesut Çetinkaya, Ömer Bozduman ve Nahit Çağlayan ile katılım sağlayacak.

MÜSİAD ELAZIĞ Şube Başkanı Mehmet  Özeren konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Ülkemizde yaşanan ekonomik krizin etkisi, iç piyasalarda daralması ve Reel sektörün biraz sıkıntıda olması üretici ve iş adamlarımızı ihracat arayışına hız verilmesine neden olmuştur. Bu bağlamda Elazığ MÜSİAD ekibi de yeni sektör ve pazar arayışı içine girerek hem kendi sektörlerini canlandırmak hem ülke ekonomisine ihracat yaparak destek olmak amacıyla bazı Afrika ülkelerine seyahat düzenledik” dedi.

Dünya ekonomisinin küreselleşmesi ile birlikte Artık pazar kavramı da küresel boyutta ulaştığını söyleyen Başkan Özeren, “Firmaların kendilerine yeni pazarlar bulma adına ihracata önem vermeleri ve uluslar arası boyutta çalışmaya başlaması çok uzun yıllar olmamıştır. İşte bu bakımdan globalleşen dünyada her pazar potansiyel bir pazar göründüğünden ihracatın önemi Günden güne artmaktadır” dedi.

Özeren,”Bu süreçte Türkiye Cumhuriyeti Afrika’da iş yapmak isteyen insanlara yönelik desteklerini arttırarak devam etmektedir. Kıtaya ziyaretlerin ve iş gezileri Günden güne hız kazanmaktadır. Bunun için Ticaret müşavirliğinin sayısı 4’ten 26’ya çıkmıştır. Türk ihraç ürünlerimizin tanıtılması ve firmalara yeni iş imkanı sağlanması amacıyla geçen yıl 23 fuara milli düzeyde katılım sağlanmıştır.9 kez ticareti Heyet programı sağlanmıştır. Bizim seyahatimiz Bu ticaretin gelişmesi ve ihracatımızı arttırmaya yöneliktir. İnşallah olumlu sonuçlarla döneriz ve takriben Nisan 15 de yine ihracatı arttırmak amacı ile MÜSİAD olarak Gürcistan Seyahatinde bulunacağız” dedi.

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com