Ana Sayfa BÖLGESEL 2 Eylül 2019 180 Görüntüleme

HEDEF 500 BİN TON CEVHER İŞLEMEK

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Kemaliye İlçesi, Gözaydın Köyü sınırlarında bulunan demir madeninde incelemelerde bulundu. Bu yıl 500 bin ton cevherin gün yüzüne çıkartıldığı madende ilk belirlemelere göre 50 milyon ton rezerv tespit edildi.

Demir madeninde incelemelerde bulunan Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş,  burada İşletme hakkında bilgi alarak, maden sahalarını ve ocakları gezdi. İşletme sahibi Hüseyin Acer burada Vali Arslantaş’a verdiği bilgide, daha önce faaliyette bulunan demir madeninin çok düşük kapasite ile çalıştırıldığını, kendileri işletmeyi ele aldıktan sonra ilk yıl 100 bin ton cevher işlediklerini, bu yıl ise 500 bin ton cevher işlemeyi hedeflediklerini söyledi.

Yaklaşık 250 kişinin istihdam edildiği tesiste çıkartılan cevherler ilk işlemden geçtikten sonra demir çelik fabrikalarına gönderiliyor.

Erzincan’ın, yeraltı kaynakları açısından zengin bir potansiyele sahip olduğuna dikkat çeken Vali Arslantaş, bunların iyi değerlendirmesi gerektiğine vurgu yaptı. İşletmeci Hüseyin Acer’e başarılar dileyen Arslantaş, maden sahasında yapılan çalışmalar sırasında çevreye gösterilen duyarlılıktan ötürü kendilerini tebrik etti.

 

Etiketler:

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com