Ana Sayfa BÖLGESEL 15 Nisan 2019 207 Görüntüleme

DÜNYA RAFTİNG ŞAMPİYONASI TÜRKİYE SEÇMELERİ SONA ERDİ

Share on :

08-13 Haziran 2019 tarihlerinde, Tunceli`de yapılacak Dünya Rafting Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek Milli Takım Sporcular belirlendi.

Tunceli’de 08-13 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacak olan Dünya Rafting Şampiyonası öncesinde Munzur Nehri’nde, 500 civarında sporcunun katılımıyla yapılan ve üç gün süren Milli Takım Seçmeleri coşkulu bir şekilde gerçekleşti.

Türkiye’de ilk defa 8-13 Haziran 2019 tarihlerinde Tunceli’de düzenlenecek olan Dünya Rafting Şampiyonası, Türk Milli Takım seçmeleri 12 Nisan tarihinde Munzur Nehri`nde Türkiye’nin farklı illerinden 54 takımdan yaklaşık 500 sporcu ve teknik heyetin katılımıyla başlamıştı. 3 gün boyunca Munzur Nehri’nde kıyasıya devam eden yarışlar, düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.

Dünya Rafting Şampiyonası`nda Türkiye`yi temsil edecek takımların belirlenmesi dolayısıyla düzenlenen ödül törenine, ValiTuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğg. Vedat Çolak,  Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı ve Dünya Rafting Federasyonu İkinci Başkanı Fikret Yardımcı, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Ali Kahraman,  Stajyer Kaymakam Soner Divli, Prof. Dr. Aytaç Açıkalın, Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Doç. Dr. Erol Duran, İş adamı Erkan Özer, kurum amirleri, sporcular, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Munzur Nehri kıyısında düzenlenen ödül töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı ve Dünya Rafting Federasyonu İkinci Başkanı Fikret Yardımcı törende yaptığı konuşmada, “Gerçekten çok mükemmel bir şampiyona oldu. Bunun sonunda inşallah Dünya kupasında biz de varız diyeceğiz. Munzur’un güzelliklerini hep beraber yaşadık. Emeği geçenlere teşekkür ediyor; şükranlarımı sunuyorum” dedi.

TUNCELİ SPOR VE TURİZM KENTİ

Tunceli’nin artık huzur, spor ve turizm kenti olduğunu konuşmalarında ifade eden Vali Tuncay Sonel, törende yaptığı konuşmada, “Ne mutlu bize ki geçen yıl ilk kez Tunceli’de Türkiye Rafting Şampiyonası yapılmıştı. Yine Tunceli’de Türkiye Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası, Su Jeti ve flyboard Şampiyonaları yapılmıştı.  İlimiz ilklerle tanışmaya başlamıştı. Sizlerin huzurunda dünya şampiyonasının ilimize kazandırılmasında büyük emeği olan Fikret YARDIMCI başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Milli takıma giren sporculara dünya şampiyonasında başarılar dileyen Vali Sonel, “Milli takımda Tunceli’yi ve ülkemizi temsil edecek genç kardeşlerimize Dünya Şampiyonasında başarılar diliyorum. İnşallah 8-13 Haziran 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası`nda da ülkemizi güzel bir şekilde temsil edersiniz” dedi.

Törende, Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı ve Dünya Rafting Federasyonu İkinci Başkanı Fikret Yardımcı, Vali Sonel’e desteklerinden ötürü plaket verirken, Vali Tuncay Sonel de Başkan Fikret Yardımcı`ya kentin yöresel kilimini hediye etti.

Konuşmaların ardından Vali Sonel, Başkan Yardımcı ve protokol üyeleri, dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını verdiler. Yarışmalarda dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarının verilmesinin ardından tören, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Türkiye’yi 12 takım temsil edecek

Dünya Rafting Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek 12 takımlar:

Açık Yaş Mix A: Güneysu Spor Kulübü

Açık Yaş Mix B: Rize Spor Kulübü

Açık Yaş Mix C: Dalaman Belediyesi Gençlik Spor Kulübü

Açık Yaş Mix D: Dalaman Sarsala Gençlik ve Spor Kulübü

Açık Yaş Kadınlar A: Tunceli Pertek Belediyesi Spor Kulübü

Açık Yaş Kadınlar B: Tunceli Pertek Belediyesi Spor Kulübü

Açık Yaş Kadın C: İstanbul Üniversitesi Spor Kulübü

Açık Yaş Kadın D: Dalaman Belediyesi Gençlik Spor Kulübü

Açık Yaş Erkekler A: Çaykur Spor Kulübü

Açık Yaş Erkek B: Rize Spor Kulübü

Açık Yaş Erkek C: Düzce Belediye Spor Kulübü

Açık Yaş Erkek D: Yusufeli Belediye Spor Kulübü

 

Yorumlar

İlginizi çekebilir

HAFTA SONU KAR GELİYOR

HAFTA SONU KAR GELİYOR

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com