Ana Sayfa ASAYİŞ, BÖLGESEL 7 Aralık 2018 686 Görüntüleme

TOPRAK ALTINDAN CEPHANELİK ÇIKTI

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen operasyonda toprağa gömülü vaziyette silah, mühimmat ve esrar maddesi ele geçirildi.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından PKK/KCK Terör Örgütü faaliyetlerinin tespiti amacıyla sürdürülen istihbarı çalışmalar sonucu sözde AMED Eyaleti Maliye ve Cephane birimi sorumlusu Seyit Batman kod adlı Ekrem İptaş isimli teröriste ait çantanın Lice ilçesi Ortaç köyünde ikamet eden R.T ve M.T isimli şahısların ev ve eklentilerinde bulunduğu yönünde bilgiler elde edildi.

Alınan istihbarat sonucu; 3 J.Komd.Timi ile 1 İstihbarat unsurlarının katılımıyla Ortaç köyünde şahısların aynı bahçe içerisinde bulunan ev ve eklentilerinde iş makinalarının da yardımıyla gerçekleştirilen aramalarda ev içerisinde ve bahçede toprağa gömülü vaziyette; 2 adet jelikan bidon içerisinde; 1 adet sigsauer marka tabanca, 2 adet AK-47 Kaleşnikof P.Tf., 5 adet AK-47 Kaleşnikof P.Tf.şarjörü, 60 adet 7,62 mm. AK-47 Kaleşnikof P.Tf. Fişeği, 15 adet 9 mm. Tabanca fişeği, 2 adet ruhsatsız av tüfeği, 2 adet el dürbünü, 1 adet panço, 1 adet met, 26 adet gizleme ağı, 1 adet koltuk altı tabanca kılıfı, 1 adet kütüklük, 36 kg toz ve 8 kg kubar olmak üzere toplam 44 kg esrar maddesi ele geçirildi,

Ele geçirilen malzemelerden delil niteliği taşıyanlar ve esrar maddeleri muhafaza altına alınarak diğer malzemeler Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile yerinde imha edildi.

Yapılan aramalarda “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti Yapma” suçundan aranan A.K isimli şüpheli, M.T isimli şahsın evinin yatak odasında yatakların altına gizlenmiş şekilde yakalanarak gözaltına alındı.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

8 SIĞINAK İMHA EDİLDİ

8 SIĞINAK İMHA EDİLDİ

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com