Ana Sayfa ASAYİŞ, BÖLGESEL 15 Mart 2019 274 Görüntüleme

KAÇAKÇI SUÇÜSTÜ YAKALANDI

Lütfen Paylaş

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından Kaliforniyum maddesi ile 1195 adet tarihi eser ele geçirildi.  Olayla ilgili 3 şüpheli gözaltına alındı.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ve Kayapınar İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı araştırmada; Kayapınar ilçesinde ikamet eden 1 şüpheli şahsın Kaliforniyum maddesi olduğunu iddia ettiği madde ile yaklaşık 1.000 adet tarihi sikkeyi satmak için alıcı aradığı bilgisine ulaşıldı.

Edinilen bilgiye istinaden Kayapınar ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda bir şahıs bahse konu maddeyi ve tarihi sikkeleri satmaya çalıştığı esnada suçüstü yakalandı.

Şahsın üzerinde ve aracında yapılan adli aramada; 7 gram KALİFORNİYUM maddesi olduğu iddia edilen madde ile Roma ve Bizans dönemine ait olduğu değerlendirilen 1167 adet bronz sikke, 10 adet gümüş sikke, 3 adet yüzük, 15 adet obje olmak üzere toplam 1195 adet tarihi eser ele geçirildi.

Olayla ilgili 3 şüpheli gözaltına alındı. Jandarmanın operasyonuyla ele geçirilen madde ve tarihi eserler, Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile muhafaza altına alındı. Bahse konu maddenin incelenmesi için AFAD ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumuna bilgi verildi.

İlginizi çekebilir

7 ADET EYP ELE GEÇİRİLDİ

7 ADET EYP ELE GEÇİRİLDİ

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com