Ana Sayfa ASAYİŞ, ULUSAL 8 Nisan 2019 160 Görüntüleme

AYAKKABI TABANINA GİZLENEN UYUŞTURUCU MADDE ELE GEÇİRİLDİ

Share on :

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Kapıköy Sınır Kapısında yapılan operasyonda bir yolcunun ayakkabı tabanına gizlenmiş vaziyette metamfetamin cinsi uyuşturucu ele geçirildi.

Gümrük Muhafaza ekiplerince gerçekleştirilen saha kontrolleri esnasında İran’dan Türkiye’ye giriş yapmak üzere Kapıköy Gümrük Sahasına gelen İran vatandaşı olan bir yolcunun yürüyüşü, telaşlı hal ve hareketlerinden şüphelenilmesi üzerine yolcu gözlem altına alındı.

Söz konusu şahıs Türkiye’ye giriş yapmak üzere yolcu salonuna geldikten sonra eşyalarında yapılan aramada herhangi bir suç unsuruna rastlanılmaması üzerine detaylı olarak üst aramasının yapılmasına karar verildi.

Gerçekleştirilen üst aramasında şahsın ayakkabısını da çıkarması istendi. Şahsın ayakkabısında yapılan incelemede taban kılıflarının altında şeffaf poşetler içerisinde beyaz renkli şüpheli bir madde olduğu tespit edildi.

Şüpheli maddeden alınan numunelerin Kimyasal Madde Tespit Cihazında yapılan ön analizinde metamfetamin cinsi uyuşturucu olduğu belirlenerek uyuşturucuya el konuldu.

Şahıs ve olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com