Ana Sayfa ASAYİŞ, BÖLGESEL 7 Aralık 2018 648 Görüntüleme

3 KIŞ SIĞINAĞI İMHA EDİLDİ

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen operasyonda 3 dolu kış sığınağı ve 1 avcı boy çukuru imha edildi.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından Kulp ilçesi kuzeydoğusundaki dağlık ve kırsal alanda gerçekleştirilen  Şehit J.Uzm.Çvş. Adem AKTAŞ-12 Özel Birlik Operasyonunda 1’i 45 m2 büyüklüğünde, 2 oda ve 1 mutfaktan oluşan sığınak olmak üzere toplam 3 dolu kış sığınağı ve 1 adet avcı boy çukuru tespit edilerek kullanılamaz hale getirildi.

Sığınaklar ve toprağa gömülü vaziyette bulunan jelikan bidonlar içerisinde; 1 adet anti tank roketatar mühimmatı, 250 kg amonyum nitrat patlayıcı, 5 adet infilaklı fitil, 3 adet elektrikli fünye, 1 adet akü iç plaka bloğu, 320 adet büyük boy pil, 1 adet 4’lü pil bloğu, 14 adet kalem pil, 1 adet anahtarlık tipi uzaktan kumanda, 400 metre kablo, 10 adet büyük tüp, 6 adet küçük tüp ile çeşitli yaşamsal, giyim, ilaç ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile delil niteliği taşıyan malzemeler muhafaza altına alınarak diğer malzemeler yerinde imha edildi.

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com