Ana Sayfa ASAYİŞ, BÖLGESEL 15 Nisan 2019 172 Görüntüleme

11 SIĞINAK İMHA EDİLDİ

Share on :

Diyarbakır’ın Lice ve Kulp ilçelerinde Jandarma Komando Timleri ve Güvenlik Korucuları işbirliği ile operasyon gerçekleştirildi.

Operasyonda, BTÖ mensuplarınca kullanılan, 7’si birbiri ile bağlantılı olmak üzere toplam 11 adet kış sığınağı, 7 adet avcı boy çukuru, 2 adet gözetleme ve ateş mevzi tespit edilmeyi müteakip, tahrip edilerek kullanılamaz hale getirildi.

Sığınaklar içerisinde ve arazide ele geçirilen jelikan bidonlar icerisinde; 55 adet 5,56 mm. M-16 Piyade Tüfeği fişeği, 150 adet 7,62 mm. AK-47 Kaleşnikof Piyade Tüfeği fişeği, 5 adet AK-47 Kaleşnikof Piyade Tüfeği şarjörü, 1 adet tim içi haberleşme telsizi, 3 adet Bixi makinalı tüfek gece görüş monte hamili, 1 adet keskin nişancı silah dürbün körüğü, 2 adet silah askı kayışı, 4 adet akü, 1 adet jeneratör, 1 adet akım çevirici, 11 adet küçük tüp, 1 kg amonyum nitrat, 1 adet 4’lü pil bloğu, 1 adet 6’lı pil bloğu, 3 adet pil, 40 metre elektrik kablosu ve çok sayıda giyim, yaşam, tıbbi malzeme ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Ela geçirilen malzemelerden delil niteliği taşıyanlar muhafaza altına alınarak diğer malzemeler Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile yerinde imha edildi.

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com