Ana Sayfa ASAYİŞ, BÖLGESEL 5 Mart 2019 452 Görüntüleme

1.000.000 IRAK DİNARI ELE GEÇİRİLDİ

Lütfen Paylaş

Diyarbakır’da yasadışı yollarla ülkemize getirilmiş 1.000.000 Irak Dinarı ele geçirildi. Olayla ilgili 2 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Diyarbakır Valiliği tarafından olayla ilgili olarak yapılan açıklamada:

“Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığına bağlı Kom Şube Müdürlüğü ve Sur İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Mardin ilinde ikamet eden 1 şüpheli şahsın elinde bulundurduğu Irak Dinarlarını piyasaya sürmek için Diyarbakır iline getireceği yönünde bilgi elde edilmiştir.

Bu kapsamda, Kom Şube ve Sur İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından, Bağlar ilçesi hayvan pazarı mevkiinde şahsın içinde bulunduğu araç durdurularak Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama ve el koyma kararı doğrultusunda yapılan aramada; yasadışı yollarla ülkemize getirilmiş, 3 farklı çanta içerisine 25’lik banknotlar halinde yerleştirilmiş 1.000.000 Irak Dinarı ele geçirilmiştir.

Olayla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığına bilgi verilmesi ve alınan talimatı uyarınca, ele geçirilen paralar muhafaza altına alınmış, olayla iltisaklı 2 şüpheli gözaltına alınmıştır” denildi.

error: Content is protected !!