3 Mayıs Türkçüler Günü

Ülkenin adı; Türkiye. Bayrağı ay yıldızlı. Başbakanı TBMM de ” Biz Türküz, Türkçüyüz ve daima Türkçü kalacağız. Bizim için Türkçülük bir kan meselesi olduğu kadar bir vicdan ve kültür meselesidir.” diyen bir zat. Ve bu zatın başbakanlığı döneminde Türk Milliyetçileri yargılanıyor.

O günden bugüne gelinen noktaya bakınız. Bölücülerle hem yurt içinde hemde yurt dışında mücadele veriyoruz. Bir elmanın iki  yarısı ve aynı kökten gelenerden biri ayrı bir devlet kuracağım, diğeri ise bu ülkeyi parçalatmam diyor. Atatürk sonrası Türkiye’yi yönetenler sağ olsunlar.

3 Mayıs ilk defa hapishanede kutlanan bir şahlanış hareketidir. Uzun uzadıya anlatılacak bir meseledir. Dolaysıyla ben Türküm diyen herkesin 7 Eylül 1944 de başlayıp 29 Mart 1945 de biten bu trajıkomik olayı araştırması en doğru yol ve yeni nesillere aktarılması gereken bir hadisedir.

Bu duygu ve düşüncelerle 3 Mayıs Türkçüler şahlanış gününü kutlarken başta Başbuğ Türkeş ve Nihal Atsız olmak üzere ahirete intikal etmiş o Oğuz yüzlü, Kürşad yürekli  insanlara Cenabı-ı Haktan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun.

YAVUZ KUZGUN
Yazarın Tüm Yazılarını Görmek İçin TIKLAYINIZ