Şehr’ül Emin’e ithafen

Şehr’ül Emin’e ithafen

Başarılı bir belediye başkanı şeffaftır ve hesap verebilir.

Vatandaşlar, dürüstlük sergileyen belediye başkanlarına güvenirler. Şeffaflık ve hesap verebilirlik, iyi yönetişimin özüdür; bu nedenle seçmenlerini düzenli bir şekilde bilgilendiren ve sık sık ziyaret eden, sağlam karakterli bir başkandır.

Başarılı bir belediye başkanı belediye organlarını verimli bir şekilde yönetir.

Bir belediye başkanı, belediyenin vatandaşlara mümkün olan en iyi hizmeti vermesini, personelin yetkin olmasını, vatandaşların sorunlarına ve ihtiyaçlarına tam olarak cevap vermesini sağlamalıdır. Etkin belediye yönetimi ayrıca bilgi paylaşımını ve sivil katılım için kullanımı kolay kanalların geliştirilmesini gerektirir. Bu durumları gerçekleştirebildiğinden dolayı başkanımız, halkı tarafından sevilmektedir.

Başarılı bir belediye başkanı net sonuçlar verir ve iyi iletişim kurar.

Vatandaşlar, gözle görülür iyileştirmeler başlatan bir belediye başkanına değer verir. Bu nedenle, gözler önüne konan gerçek işler önemli bir başarı ölçütüdür. Bu da kendisini gönüllere taşımaktadır.

Yapılmış olan hizmetlerin sadece birkaçı ;

*940 ARAÇ KAPASİTELİ MODERN YER ALTI OTOPARKI (Cumhuriyet Meydanı ve Yer Altı Otoparkı)

*38 BİN METREKARELİK DEVASA MEYDAN (Tarihi Öğretmenevi ile yeni Valilik binası arasında kalan alan)

*224 ARAÇ KAPASİTELİ İKİ KATLI YER ALTI OTOPARKI (15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Yer Altı Otoparkı)

*Harput Mahallesinde ki yeni hizmete sunulan ve gün yüzüne çıkartılan tarihi değerler

*11 BİN METREKARELİK YENİ YAŞAM ALANLARI vs. vs.

KİMSE KOLAY KOLAY ALTYAPI İŞİNE GİRMEZ

Sn. Şahin ŞERİFOĞULLARI yerel seçimlere az bir zaman kala alt yapı işine girmiştir. İlimizde ki yollardan herkesin şikayetçi olduğunu bildiğimiz halde alt yapı işine girişmeleri büyük bir cesarettir. Belediyecilikte altyapı revize işlemi sabır gerektiren ve en zor işlerin başında gelmektedir. Bu cesaretlerinden dolayı kendilerini kutluyorum.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Sn. Mehmet Özhaseki’ nin de dediği gibi;  ‘’Birçok belediye başkanı altyapı çalışması yapmaktan çekinir, korkar. Yapılırken toz toprak vardır, sıkıntı vardır, vatandaşın belki de öfkesi vardır. Bittikten sonrada üstü kapanır hiç kimse hatırlamaz onu. Nankör bir hizmettir. O yüzden kimse kolay kolay altyapı işine girmez.’’

Uzun lafın kısası sağlam, dürüst, kaliteli, çalışkan ve sevilen bir belediye başkanımız var. Sizlerin huzurunda değerli başkanımızı ve ekibini tebrik ediyorum. Sn. Şahin ŞERİFOĞULLARI’na Allah (c.c.) nice güzel hizmet ömrü versin İnşallah.

Selam ve saygılarımla.