DOLAR 32,8485 -0.02%
EURO 35,6753 -0.04%
ALTIN 2.554,220,37
BITCOIN 21853070,98%
Elazığ
29°

AÇIK

20:39

AKŞAM'A KALAN SÜRE

 
height="132" />  

Elazığ Tarımsal Kalkınma Projesi Ön Bilgilendirme toplantısı gerçekeşti.

ABONE OL
Ağu 31, 2023 17:13
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığ Valisi Dr.Ömer Toraman, Elazığ Milletvekilleri Prof.Dr.Erol Keleş, Ejder Açıkkapı, M.Rıdvan Nazırlı, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Fırat Üniversitesi Rektörü Fahrettin Göktaş, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu’nun katılımlarıyla Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Öncülüğünde gerçekleştirilen ‘Elazığ Tarımsal Kalkınma Projesi’ Ön Bilgilendirme Toplantısı gerçekleşti.

Toplantının ardından değerlendirmelerde bulunan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, “Elazığ ili, zengin coğrafi konumu ve çeşitlendirilmiş iklim yapısıyla, tarıma dayalı gıda sektörü açısından büyük bir potansiyele sahiptir. Tarım, sadece beslenme ihtiyaçlarını karşılamakla kalmaz, aynı zamanda istihdam yaratır, sanayi için temel

hammaddeler üretir ve ülke ekonomisine önemli katkılarda bulunur. Üstelik, tarım ve tarıma dayalı endüstri ürünleri, ihracat gelirlerinin önemli bir bölümünü oluşturur, bu nedenle tarımsal dış ticaret Ülkemiz ve Elazığ ili için hayati bir öneme sahiptir.

Elazığ Tarımsal Kalkınma Projesi ile, bu stratejik değere sahip tarımsal ürünlerimizin daha yüksek verimlilikle üretilmesini hedefliyoruz. Doğru tarım tekniklerinin kullanımıyla, verimliliği artırarak ürün rekoltesini yükseltmeyi amaçlıyoruz. Aynı zamanda, modern endüstriyel tesislerin kurulmasıyla, ürünlerimizin ham haliyle, kurutulmuş haliyle, konserve olarak veya geleneksel yöntemlerle işlenerek daha geniş bir yelpazede sunulmasını planlıyoruz. Bu işlenmiş ürünler uluslararası kalite standartlarına uygun şekilde ambalajlanacak ve paketlenecek, böylece markalaşma süreçleri başlatılacak.

Elazığ’ımızın tarımsal kalkınması hedefleri için bugün Valimiz Sn.Dr.Ömer Toraman, Milletvekillerimiz Sn.Prof.Dr.Erol Keleş, Sn.Ejder Açıkkapı, Sn.M.Rıdvan Nazırlı, Belediye Başkanımız Sn.Şahin Şerifoğulları, Fırat Üniversitesi Rektörümüz Sn.Fahrettin Göktaş’ın Baskil Belediye Başkanımız

Sn.İhsan Akmurat, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sn.Ali Şiş ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sn.Abdulvahap Yoğunlu’nun katılımlarıyla ‘Elazığ Tarımsal Kalkınma Projesi’ Ön Bilgilendirme Toplantısını gerçekleştirdik.” İfadelerinde bulundu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.