Milletvekili Dinç’in Elazığ Temasları

Milletvekili Dinç’in Elazığ Temasları

Bir dizi gezi ve ziyaretlerde bulunmak için Elazığ’a gelen HÜDA PAR Mersin milletvekili Faruk Dinç, Kovancılar ve Palu ilçesinde temaslarda bulundu.

Ziyaretlerine Kovancılar sanayi sitesi esnaflarıyla düzenlenen kahvaltı programıyla başlayan Milletvekili Dinç, sanayi sitesi esnafının sorunlarını dinledi.

Vekil Dinç, yaptığı konuşmada HÜDA PAR’ın halkı oy deposu olarak görmediğini vatandaşın sorununu çözmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. HÜDA PAR Mersin milletvekili Faruk Dinç, ziyaretlerine Kovancılar Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor İzzeddin Günay’ı ziyaret ederek devam etti. Başhekim Günay, hastane eksikleri ve sorunları hakkında Milletvekili Dinç’e bilgi verdi. Mersin milletvekili Dinç, daha sonra Kovancılar Kaymakamı Mustafa Dilekli’yi makamında ziyaret ederek istişarelerde bulundu. İlçede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve esnaf ziyaretinde de bulunan Milletvekili Dinç, vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi. Milletvekili Dinç, daha sonra Kovancılar Kadın kolları üye ve gönüllülerine yönelik ilçe binasında düzenlenen seminere katıldı.

HÜDA PAR’ın kadına bakışı ve kadının siyasette üstlenmesi gereken rolü aktaran Dinç, katılımcıların sorularına yanıt verdi. Vefat eden, Kovancılar ilçe esnaflarından Mustafa Çakmak’ın taziyesine katılan vekil Dinç, ziyaretlerine Ekinözü Köyü Muhtarı Hayati Sinem’i ziyaret ederek devam etti. Milletvekili Dinç, programına Palu ilçesinde üyelere yönelik gerçekleştirilen seminerle devam etti. Partililerle görüş alışverişinde bulunan Dinç, katılımcıların sorularını yanıtladıktan sonra ilçeden ayrıldı.