Erbakan: “Artık samimiyetinizi gösterme vaktidir”

Erbakan: “Artık samimiyetinizi gösterme vaktidir”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Fatih Erbakan, partisinin Sosyal İşler Başkanlığınca Ankara’da bir otelde düzenlenen STK buluşmasına katıldı.

Süresiz Nafaka Mağdurları Derneği, İmar Yasasına Takılanlar Derneği, 6284 Mağdurları Derneği, Çocuksuz Babalar Derneği, Başıboş Sokak Hayvanları/Güvenli Sokaklar Derneği, Çek Mağdurları, Belediye Şirket İşçileri Derneği, Dağılmış Aileler Derneği, Terörle Mücadele Sırasında Yaralanıp Gazi Sayılmayanlar Derneği’nin de aralarında bulunduğu mağdurları temsilen 100’den fazla STK temsilcilerine hitap eden Erbakan, siyasi tarihe bakıldığında toplumun yaşadığı mağduriyetlerin Milli Görüş iktidarlarında çözüme kavuşturulduğunu söyledi.

“Yeniden Refah Partisi vazifesini layıkıyla yerine getirmiştir”

Erbakan, gerek iktidarda, gerek muhalefette olduğunda Milli Görüş’ün daima halkın sorunlarının çözümünde etkin rol oynadığını ileri sürerek, şöyle konuştu:

“Milli Görüş’ün yegane temsilcisi Yeniden Refah Partimiz de, bundan 5 yıl önce 2018 yılında kurulmuş bir siyasi parti olarak ülkemizin birçok sorunun çözümünde anahtar parti olma başarısını göstermiştir. Yeniden Refah Partimiz, ele aldığı sorunlar ve sunduğu çözüm önerileri ile 5 yıl gibi kısa bir sürede ‘EYT,  Süresiz Nafaka,  6284 Sayılı yuva yıkan kanun, aşı ve sağlık güvenliği, Ayasofya’nın cami olarak açılması,  LGBT projesi ile ilgili bilinçlenme, ekonomi ve benzeri birçok konuda milletimizin gür sesi ve çözüm odağı’ haline gelmiş, bununla birlikte siyaset kurumunu ve toplumu pek çok mağduriyetler hakkında bilinçlendirme vazifesini layıkıyla yerine getirmiştir.”

“İktidarın mağduriyetlerin çözümünde artık bahanesi kalmamıştır”

AK Parti’nin Cumhuriyet tarihinde başka hiçbir siyasi partiye nasip olmayacak şekilde 22 sene tek başına iktidarda olduğunu dile getiren Erbakan, sözlerine şu şekilde devam etti:

“AK Parti, son 22 senede istediği uygulamaları hayata geçirebilecek bir siyasi alana, zamana ve meclis çoğunluğuna sahip olmuştur.  Son 22 senedir yaşadığını ifade ettiği tüm mağduriyetlerde milletimize başvurmuş ve milletimiz tarafından mağduriyeti giderilmiş bir siyasi parti olan AK Partinin, bugün ülkemizin çeşitli kesimlerinin yaşadığı mağduriyetleri çözecek adımları atmaları gerekiyor. Yaşadığı her mağduriyette milletine başvuran bir siyasi partinin, vatandaşının yaşadığı mağduriyetlere kulak tıkaması asla kabul edilemez.”

“Artık milletimizin mağduriyetlerine kulak verme vaktidir”

Erbakan,  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) ekim ayında açılmasıyla birlikte, siyasetin çözmesi gereken birçok mağduriyet bulunduğunu ifade ederek, sorunların çözümü için partilere şu şekilde seslendi:

“Şeyh Edebalı’nın ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” lafzını dilinden düşürmeyenlere sesleniyorum. İktidarından muhalefetine, seçim dönemlerinde kendisini bu mağduriyetlerin çözüm merkezi olarak gösterenlere sesleniyorum. Mağdur insanlarımızı seçim malzemesi olarak kullananlara, onları sadece seçim arifesinde hatırlayanlara sesleniyorum. Artık samimiyetinizi gösterme vaktidir. Milletimiz, bu mağduriyetleri gidermek üzere sizleri ve bizleri seçmiştir. Ekim ayında TBMM’nin açılmasıyla birlikte, bu sorunları mutlaka çözüme kavuşturmamız gerekmektedir.”

Kaynak: HİBYA