Başkan Hacıoğulları: TMO Üreticimizin Mağduriyetini Gidermekte Zayıf Kalıyor

Başkan Hacıoğulları: TMO Üreticimizin Mağduriyetini Gidermekte Zayıf Kalıyor

Ziraat Odası Başkanı İbrahim Hacıoğulları, Elazığ Toprak Mahsulleri Ofisinin üreticinin mağduriyetini gidermekte zayıf kaldığını söyledi.

Ziraat Odası Başkanı İbrahim Hacıoğulları, çiftçilerin Elazığ Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından mağduriyet yaşadığını söyledi. Birçok sorun yaşadıklarını dile getiren Başkan Hacıoğulları, Elazığ Toprak Mahsulleri Ofisinin üreticinin mağduriyetini gidermekte zayıf kaldığını aktardı.

Hacıoğulları: Çiftçimiz Randevu Alamamakta

Başkan Hacıoğulları yaptığı açıklamada, “Elazığ T.M.O. tarafından üreticilerimizin yaşamış olduğu sorunların başında hasadını ofise vermek isteyen çiftçimiz randevu alamamakta randevu saatinin de açılması ile kapanması bir olmakta randevu alamayan üreticilerimizin de özellikle marka değeri yüksek udi marka buğdayı bile sadece 7 TL’den diğer buğdayları 5 ile 6 TL arasında arpada 4,5 TL 5,5 TL arasında alabileceklerini söyleyen lisanslı deponun insafına bırakılan bir emek mağduru üreticilerimiz bulunmakla beraber % 4 ile % 5 arasında da nem oranı adı altında düşürüyorlar. Bu sorunu ofis müdürüne ilettiğimizde dünya çapında bir düşüşün olduğunu 5 liradan vermelerini söyledi. Ofisin randevusunu bekleyen ve randevu alamayan çiftçilerimizde randevu gününe kadar veya randevu alabilme umudu taşıyan çiftçilerimizde bu esnada hasadını dökecek yer bulmakta sorun yaşıyor nakliye fiyatlarının çok çok yüksek olduğu piyasa şartlarının da üreticimizi fazlasıyla yormaktadır. Cumhurbaşkanımızın her daim çiftçinin yanında olduğunu göz önünde bulundurursak Elazığ T.M.O.’nun üreticimizin mağduriyetini gidermekte zayıf kalıyor” dedi.