26 Mayıs Hava Durumu

 Meteoroloji 13 Bölge Müdürlüğü Elazığ’ın ve çevre illerin hava durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Meteoroloji Müdürlüğünün yaptığı açıklamada, “Bölgemiz genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Yağışların Bingöl çevreleri ile Tunceli ve Malatya’nın kuzey ilçelerinde (Kuluncak,Hekimhan, Ovacık, Pülümür) yerel kuvvetli olması beklenmektedir” denildi.

26 Mayıs’ta Elazığ’da Hava Durumu Nasıl Olacak? Meteoroloji 13 Bölge Müdürlüğü Elazığ’ın ve çevre illerin hava durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Meteoroloji Müdürlüğünün yaptığı açıklamada, “Bölgemiz genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Yağışların Bingöl çevreleri ile Tunceli ve Malatya’nın kuzey ilçelerinde (Kuluncak,Hekimhan, Ovacık, Pülümür) yerel kuvvetli olması beklenmektedir” denildi.Bölgemiz genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Tunceli ve Malatya çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin edilmektedir. RÜZGAR: Rüzgarın güneyli yönlerde orta, yağış anında yer yer kuvvetli esmesi beklenmektedir. KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Bingöl çevreleri ile Tunceli ve Malatya’nın kuzey ilçelerinde (Kuluncak, Hekimhan,Ovacık, Pülümür) yerel kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anından kuvvetli rüzgar, küçük çaplı dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. ELAZIĞ’DA SICAKLIK DURUMU:

ELAZIĞ MERKEZ: 23 / parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Elazığ ağın: 23 / parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı Elâzığ alacakaya: 23 / parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı  elazığ arıcak: 24 / parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıElazığ baskil: 21 / parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 

Elazığ karakoçan: 24 / parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 

Elazığ keban: 25 / parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Elazığ kovancılar: 23 / parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Elazığ maden: 24 / parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Elazığ palu: 25 / Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Elazığ sivrice: 22 / Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ÇEVRE İLLERDE HAVA DURUMU:

Malatya: 24 / Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı Bingöl: 25 / Parçalı ve çok bulutlu, yerel olarak kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Tunceli: 25 / Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Adıyaman: 28 / Parçalı ve çok bulutlu