Demirçelik, 2023 yarış sezonu için yapılan hazırlıkları değerlendirdi

Demirçelik, 2023 yarış sezonu için yapılan hazırlıkları değerlendirdi

Elazığ ve çevre illerden yarışseverlerin heyecanla beklediği Elazığ Hipodromunda 2023 sezonundaki yarışlar için hazırlık  çalışmalarına devam ediliyor.

2023 yarış sezonu için yapılan hazırlıkları değerlendiren Türkiye Jokey Kulübü Elazığ Hipodromu Müdürü Mehmet Demirçelik, “TJK uhdesinde zaten doğal süreçte yapılması gereken işlerimiz var. Bunlardan en önemlisi kuşkusuz pist kumunun yenilenmesi. Her yıl düzenli olarak yaptığımız bu işlem bizim rutinimiz. Fakat bu yıl daha bir yoğun çalışma temposu içerisine girdik.

Ahır bloklarının dış cephe boyalarının ekonomik ömrünü tamamlamasından ve görselliğini yitirmesinden dolayı tüm ahır bloklarının dış cephesinde sıva tamiratları yapılarak boyalarının yenilenmesi devam etmekte olup hipodrom iş makinelerimiz için kapalı alana sahip araç parkı, depo ve araç ilgililerinin kullanacağı binanın inşaat işleri de tamamlanma aşamasına gelmiştir.

Geçtiğiniz sezon çalışmalara başlanılan işlerin de sonuna doğru geldik. Hipodroma gelen at vanlarının güvenli ve sağlıklı bir şekilde at indirme bindirme işleri için at vanlarının hipodroma giriş güzergahını değiştirdik. At vanlarının zorunlu bir şekilde dezenfektan havuzundan geçerek giriş yaptığı bu alana yeni bir nizamiye binası, kauçuk zemin kaplaması olan at rampası, at vanları için otopark alanları ve at vanı yıkama yerleri inşa ettik” dedi.