Milletvekili Erol, Elazığ’da Yapılacak Olan Ankara Ortaokulu Alanını İnceledi

Milletvekili Erol, Elazığ’da Yapılacak Olan Ankara Ortaokulu Alanını İnceledi

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Ankara Ortaokulu alanına giderek incelemelerde bulundu. Erol, okul alanını gezdikten sonra açıklamalarda bulundu.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un girişimi üzerine Ankara Büyülşehir Belediyesinin Elazığ’da yaptıracağı okul; 3 bin metrekare eğitim alanına, 500 metrekare kapalı spor salonuna ve 4 bin metrekare oturma alanına sahip olacak. Okul Elazığ’da  Yıldızbağları Mahallesinde yapılacak. Yapılacak ortaokulun adı ise  Ankara Ortaokulu olacak.

Milletvekili Erol, okul alanına giderek incelemelerde bulundu.

Okul alanını inceleyen Milletvekili Erol, “Yıldızbağları Ortaokulu alanındayız. Burada yaklaşık olarak 3 bin metrekare eğitim alanı 500 metrekare de kapalı spor salonu olmak üzere toplamda 3 bin 500 metrekarelik bir okul alanımız olacak. Oturma alanı yaklaşık 4 bin metrekare olacak. Yüklenici firma ile alanı gezdik ve değerlendirdik. Elazığ’ımıza hayırlı olsun. Şubat ayı içerisinde ABB Başkanımız Mansur Yavaş buraya gelerek temel atma törenini gerçekleştirecek ve söz verdiğimiz okullardan birisini Elazığ’a kazandıracağız. İnşallah iktidar olduğumuzda da Elazığ’ın yarım kalmış bütün yatırımlarıyla ilgili Elazığ’da istihdam ve katma değer katacak. Üretim değerlerine katkı verecek, tüm yatırımları yerinde inceleyerek planlayarak Elazığ’ın sorunları çözmeye devam edeceğiz. Ben Elazığlı hemşerilerime şunu söylemek istiyorum. Muhalefet partisinin milletvekili olarak Elazığ’a yaklaşık 400 milyon liralık bir okul yatırımı getirdim. İktidar olduğumuzda bu şehir için ve insanlar için neler yapabileceğimizi düşünün. Okulumuzun şimdiden Elazığ’a ve burada okuyan öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.