ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ YENİ HİZMET BİNASI’NIN İNŞASI YÜKSELİYOR

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ YENİ HİZMET BİNASI’NIN İNŞASI YÜKSELİYOR

Elazığ Belediyesi vatandaşlara daha etkin bir hizmet vermek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Elazığ Belediyesi tarafından Yeni Mahalle Muhtarlık Ofisi’nin yanında yapımına başlanılan Zabıta Müdürlüğü Yeni Hizmet Binası’nın yapım çalışmaları devam ediyor.

Yeni Hizmet Binası’nın kaba inşa çalışmalarını bitiren  belediye ekipleri, sıva çalışmalarının ardından çatı işlemlerini gerçekleştirecek.

Toplamda 690 metrekarelik kullanım alanı üzerinde bodrum artı iki kat olacak şekilde projelendirilen yeni, donanımlı  ve modern binada; Zabıta Müdürlüğü Ruhsat Servisi, zabıta personelleri için ayrılmış bölümler ve zabıta araçları için otopark yer alacak.

“ÇALIŞMALARIMIZIN %45’İ TAMAMLANDI”

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Elazığ Belediyesi olarak hizmet kalitemizi artımak amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Zabıta Müdürlüğü eski hizmet binamızın vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap veremeyecek nitelikte olması nedeniyle yıkarak Yeni Mahalle Muhtarlık Ofisi’nin yanındaki boş alanda başlattığımız inşa çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşa çalışmalarımızın %45’ini tamamladık. Zabıta hizmetlerinin daha kolay ve kaliteli yürütülmesi amacıyla yeni hizmet binamız, yıl sonuna kadar tamamlanarak hizmete hazır duruma getirilecek.” denildi.