Elazığ’da Muhtarlar, Cumhurbaşkanına Gidecek

Elazığ’da Muhtarlar, Cumhurbaşkanına Gidecek

Elazığ Muhtarlar Federasyonu, sosyal konut hak sahiplerinin ödemeler konusunda sorun yaşadıklarını belirterek açıklamalarda bulundu.

Elazığ Muhtarlar Federasyonu, sosyal konutlarda hak sahibi olan vatandaşların ödemeler konusunda sıkıntı yaşadıklarını belirterek siyasilerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a durumu iletmelerini istedi.

“SİYASİLERİMİZ KONUYU CUMHURBAŞKANIMIZA İLETİP MAĞDURİYETLER GİDERİLMELİ”

Elazığ Muhtarlar Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın 100 bin sosyal konut projesi kapsamında 2019 yılında Elazığ’da da TOKİ marifetiyle sosyal konut üretilmiş alınan başvurular sonucunda çekilen kurada yüzlerce dar gelirli vatandaşımız isminin kurada çıkmasından dolayı uzun yıllardır hayalini kurduğu kendi evine kavuşacağının sevincini yaşamaya başlamıştı. 2020 yılında hepimizi derinden yaralayan 24 Ocak depreminden sonra bu evler depremzedelere verilmiş ki bu süreçte sosyal konutlardan hak sahibi olan vatandaşlarımız büyük bir duyarlılık göstermiş bu karara saygı duymuşlardır. Onlara bizzat bakan bey tarafından haklarının baki olduğu yeni konutların yapılacağı sözü verilmişti. Geçen günlerde yapılan konutlarda sosyal konut hak sahiplerinin konut kuraları çekildi. Buraya kadar hiç bir sıkıntı yok fakat yeni ödeme planları açıklanınca gördük ki ortada bu insanlara ödül verilmesi gerekirken, gerek aylık ödemeler, gerekse peşinatlar yaklaşık iki katına çıkmış, zaten dar gelirli, kıt kanaat geçinen bu insanların bu şartlarda bu ödemeleri yapmasının gerçekten çok zor olduğu görülmüştür. Sosyal konut hak sahibi olan vatandaşlarımızın burada hiç bir suçu yokken bu denli mağdur edilmesi gerek bizleri gerekse vicdan sahibi herkesi üzmüştür. Şehrin vekilleri bir takım girişimlerde bulunmuş, fakat kazanım diye sundukları ne bizleri ne kamuoyunu nede mağdur vatandaşları ikna etmemiştir. Biz siyasilerimizden daha ciddi girişimlerde bulunmalarını konuyu Ankara da gerekirse cumhurbaşkanımıza iletip bu mağduriyetlerin giderilmesini sağlamalarıdır” denildi.