10 ilçesi, 38 mahallesi bulunan 588 bin 88 kişilik nüfusa sahip olan Elazığ’da,  sadece  64 adet ambulans bulunuyor

10 ilçesi, 38 mahallesi bulunan 588 bin 88 kişilik nüfusa sahip olan Elazığ’da,  sadece  64 adet ambulans bulunuyor

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, Palu Sağlık  Hizmetleri İstasyonu’na tahsis edilen ambulans ile ilgili olarak yapılan açıklamada, Elazığ’da ki toplam ambulans sayısına da yer verildi.

HABER/Faik AKGÜN – Günebakış Gazetesi

Yapılan açıklamaya göre;  Elazığ’da 9 bin 188 kişiye sadece bir ambulans düşüyor.  Açıklama, birçok alanda sahipsizlik örneğini yaşayan  Elazığ’ın ambulans fakiri bir şehir olduğunu da gün yüzüne çıkartmış oldu.  Bu durum herhangi bir hastalık veya kaza durumunda, hayati öneme sahip olan ambulans sayısında daha çok mesafe kat etmemiz gerektiği gerçeğini adeta gün yüzüne çıkarttı.

Yeni Ambulans İle Elazığ Genelindeki Toplam Ambulans Sayısı 64 Oldu

Palu Sağlık  Hizmetleri İstasyonu’na, tahsis edilen ambulans ile ilgili olarak  Elazığ Sağlık İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada;   Sağlık Bakanlığı tarafından İl Sağlık Müdürlüğü’müz emrine tahsis edilen, 2022 model tam donanımlı , bir adet 4×4  ambulans, İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit Polat tarafından  hizmete sunuldu.

İl Sağlık Müdürlüğümüz önünde, düzenlenen devir teslim törenine; hizmet başkanlarımız, başkan yardımcıları, 112 Başhekimi ve 112 çalışanları katıldı.

Palu 1 No’ lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’na, tahsis edilen son teknolojiye uyumlu ambulans Sağlık Müdürü’müz Prof. Dr. Cahit Polat tarafından sürücülerine teslim edildi.

Kurumumuz, envanterine dahil edilen yeni ambulans ile Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü’müzün, Elazığ genelindeki toplam ambulans sayısı 64 oldu.” denildi.