Son darbeyi yumurta indirdi

Son darbeyi yumurta indirdi

Son zamanlarda,  yapılan zamlar nedeniyle  birçok gıda ürününe ulaşmakta zorlanan vatandaşlara, son darbeyi yumurta indirdi.

  Yüksek fiyatları dolayısıyla,  birçok  gıda ürününü sofralarından çıkartan vatandaşlar, sebze ürünlerinin ardından, en temel besin  maddesi olan  yumurtayı da, sofralarından çıkartmak zorunda kalacak gibi…     Zam şampiyonu olma yolunda ilerleyen  yumurtaya,  KDV indirimine rağmen  bir anda yapılan  %26’lık zam ile birlikte bir koli yumurta 48 liradan satılmaya başlandı.  Bir yumurtanın, iki liraya dayanması sonrasında, değerlendirmede bulunan vatandaşlar birçok ürünün ardından yumurtanın da hayal olacağını kaydettiler.

Yumurta Sofralardan Kalkmaya Başladı

Günün vazgeçilmezi kahvaltı,   gıda ürünlerine yapılan zamlar sonrasında artık mutlu etmiyor. Yapılan zamlar sonrası, kahvaltı sofraları da pahalandı. Özellikle kahvaltının vazgeçilmezi yumurtanın fiyatı cep yakıyor. Geçtiğimiz hafta bir kolisi 38,5 lira olan bir koli yumurta bu hafta aldığı zamlarla 48 liradan satılmaya başladı.   Yüksek fiyatları dolayısıyla  birçok ürünü sofralarından kaldırmak zorunda kalan vatandaşların sofralarından kaldırmak zorunda kaldığı son ürün ise yumurta oldu. Vatandaşlar en temel besin maddesi olmasına rağmen Lüks olma yolunda ilerleyen yumurtaya, ulaşmak için çareler arıyor.

 

6 Kalem Kahvaltılık Ürünün Fiyatı 310 Liraya Ulaştı

KDV indiriminden umduğunu bulamayan vatandaşlar  için, artık yumurta yemek  lüks olurken diğer gıda ürünleri de vatandaşları zorlamaya başladı.    4 kişilik bir ailenin haftalık kahvaltılık maliyeti 310 lirayı geçti. Sadece 6 kalemin piyasa fiyatları ise şu şekilde oldu;

30 yumurta 49,85

Rize Çay 41.90

  1. Peynir 77.90
  2. Zeytin 71.90

Şeker 10.90

Tereyağı 130 TL.

Kahvaltı ücreti 310,55 TL