TOKİ 2022 indirim tarihi belli oldu

TOKİ 2022 indirim tarihi belli oldu

TOKİ’den ev alan vatandaşlar merakla TOKİ 2022 indirim tarihini bekliyordu. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum TOKİ 2022 indirim tarihini açıkladı. 

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ 2022 indirim tarihini açıkladı. İşte TOKİ 2022 indirim tarihi!

BAKAN KURUMDAN TOKİ İNDİRİMİ AÇIKLAMASI 

Kentsel dönüşüm ve TOKİ’nin çalışmaları hakkında bilgi veren Bakan Kurum, “Vatandaşımızdan gelen talep doğrultusunda yıl içinde 2 ayrı indirim yaptık. Düzenlediğimiz kampanyalarla yüzde 20 oranında indirim imkanı sağladık. Kampanyalardan toplam 28 bin vatandaşımız faydalandı…

TOKİ 2022 İNDİRİM TARİHİ NE ZAMAN? 

Bakan Kurum açıklamasına şöyle devam etti: “Buradan vatandaşımıza bir de müjde vermek istiyorum. Mart 2022’de TOKİ konutlarımıza dair yeni bir indirim kampanyası daha düzenleyeceğiz.”

“İzmir’de 2022’de evine kavuşmayan tek depremzede kalmayacak”

TOKİ’nin afetzedeleri yeni yuvalarına kavuşturmak için çalıştığının altını çizen Bakan Murat Kurum, “Bugün Elazığ ve Malatya’da tarihi bir dönüşümü gerçekleştiriyoruz. Büyük bir bölümünü tamamladığımız 36 bin yeni yuvamızı teslim etmek üzereyiz… Yine İzmir’de, toplam 5 bin 400 konutluk projelerimizle İzmir’e damga vuracak tarihi dönüşüm seferberliğini kararlılıkla yürütüyoruz… Biz İzmir’de enkaz altından uzanan Ayda bebeğin elini bırakmadık. Güzel İzmir’imizi çaresiz bırakmadık. 9 ay gibi kısa bir sürede tamamladığımız ilk konutlarımızı Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle, İzmirli kardeşlerimize teslim ettik…

İnşallah 2022’de İzmir’de; evine kavuşturmadığımız tek bir depremzede kardeşimizi bırakmayacağız. İzmir tarihinin en büyük dönüşümünü gerçekleştirmiş olacağız” ifadelerine yer verdi.