Karla Mücadelenin Kahramanları 24 Saat Görevleri Başında

Karla Mücadelenin Kahramanları 24 Saat Görevleri Başında

Elazığ Belediyesi karla mücadele ekipleri, akşam saatlerinde başlayan ve etkisini aralıksız artıran kar yağışı nedeniyle yolların ulaşıma açık kalması için çalışmalarını sürdürüyor.

Şehir içi trafiğin aksamaması için tüm mahallelerde ve ana yollarda kar küreme ve tuzlama çalışması ile birlikte yaya kaldırımlarında temizlik çalışmalarını sürdüren karla mücadele ekipler, 24 saat etkin bir şekilde çalışmalarını yürütüyor.

“KAR VE BUZ KÜTLELERİNE KARŞI DİKKATLİ OLUN”

Elazığ Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, il genelinde karla mücadelenin yoğun bir şekilde devam ettiği belirtildi.

Vatandaşların kar ve buz kütlelerine karşı dikkatli olması gerektiği kaydedilen açıklamada, “Ana arterlerde yapılan kar temizleme ve tuzlama çalışmalarının yanı sıra il genelinde tüm cadde ve sokaklarda sırasıyla küreme ve tuzlama çalışmaları yapılıyor. Ayrıca kaldırımlarda da sürdürülen karla mücadele çalışmaları aralıksız bir şekilde devam ediyor. İl genelinde ulaşım ve yaya trafiğinde herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için tüm ekiplerimiz gece ve gündüz karla mücadele çalışmalarını sürdürecektir. Şehir merkezi başta olmak üzere kent genelinde çatılardan düşebilecek kar ve buz kütlelerine karşı vatandaşlarımızın dikkatli olması gerekiyor. Tüm vatandaşlarımızın herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için yapılan uyarıları dikkate alması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.