Elazığ’ın Palu ilçesinde kapanan köy yolları açılmaya çalışılıyor

Elazığ’ın Palu ilçesinde kapanan köy yolları açılmaya çalışılıyor

Elazığ’ın Palu ilçesinde kapanan köy yolları açılmaya çalışılıyor.  Palu Kaymakamı Tayfun Deli, etkili olan kar yağışının yaşamı olumsuz etkilediğini söyledi.

İlçenin yüksek köylerinde kar kalınlığının 2 metreye ulaştığını bildiren Deli, ekiplerin kardan yolu kapanan köylere ulaşmak için yoğun çaba sarf ettiğini dile getirdi.

Yağış nedeniyle ulaşıma kapanan 37 köy yolundan 20’sini ulaşıma açtıklarını ifade eden Deli, bu köylerde rahatsızlanan 4 kişinin ekipler tarafından hastaneye ulaştırıldığını kaydetti.

Palu Belediyesi etkili olan kar yağışının ardından karla mücadele çalışması başlattı. İlçe merkezinde etkili olan kar yağışı nedeniyle vatandaşların olumsuz yönde etkilenmemesi için oluşturulan karla mücadele ekipleri, temizleme çalışmalarına tüm hızıyla başladı. Palu Belediyesine bağlı Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı araçlar ile şehir merkezi başta olmak üzere mahallelerde çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler yollarda oluşabilecek buzlanmayı önlemek için aralıklı olarak tuzlama çalışması gerçekleştiriliyor. Kış şartlarının vatandaşları olumsuz yönde etkilememesi için belediye ekipleri 24 saat çalışmalarını sürdürecektir.