ÇİFTCİLERE YÜZDE 75 HİBE İLE TOHUM DAĞITILDI

ÇİFTCİLERE YÜZDE 75 HİBE İLE TOHUM DAĞITILDI

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından desteklenen ve Elazığ Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından uygulanmakta olan Hayvancılık ve Bitkisel Üretimi Geliştirme Projesi kapsamında üreticilere % 75 hibeli ve sertifika belgeli; Kuru Fasulye, Nohut, Mercimek, Arpa, Macar Fiği, Yem Bezelyesi ve Mix tohumluğu dağıtıldı.

Programa; Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Yılmaz ATAŞ, Şube Müdürleri, STK Başkanları, muhtarlar ve üreticiler katıldı.

Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Yılmaz ATAŞ yaptığı konuşmada; “ Türkiye’de yemeklik tane baklagiller içerisinde önemli bir yeri olan mercimek kuru fasulye, nohut tohumu ile hayvanların kaba yem ihtiyacını karşılamak için arpa, macar fiği, yem bezelyesi tohumunun dağıtımına her yıl olduğu gibi bu yıl da devam ediyoruz.

Elazığ ve Merkez İlçeleri başta olmak üzere, sonbahar ve ilkbahar ekim dönemleriyle birlikte toplam 51.318 dekar alan için 650.075 kg. tohumluğun dağıtımını gerçekleştirmiş olacağız. Dağıtılan tohumların çiftçilerimize bereketli ve hayırlı olmasını diliyorum” dedi.