ERBAKAN’dan AKŞENER’e ZİYARET

ERBAKAN’dan AKŞENER’e ZİYARET

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i makamında ziyaret etti.

İyi Parti Genel Merkezinde gerçekleşen görüşmede Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’a Yeniden Refah Partisi Genel Sekreteri Suat Pamukçu ve Teşkilat Başkanı Naim Öztürk eşlik etti. Fatih Erbakan, görüşme esnasında Meral Akşener’ e Necmettin Erbakan ile fotoğrafının bulunduğu bir çerçeve hediye etti.

Erbakan, görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı:

“Akşener kıymet verdiğimiz bir siyasetçi”

““Hayırlı günler diliyorum. Bugün Sayın Genel Başkan Meral Akşener Hanıma parti heyetimizle bir ziyaret gerçekleştirdik. Ziyaretimizde; Sayın Bakanımız Sacit Günbey, Genel Sekreterimiz Suat Pamukçu Bey, Teşkilat Başkanımız Naim Öztürk Bey eşlik ettiler. Meral Hanıma ve heyetine bu misafirperverliğinden dolayı teşekkürler ediyoruz. Kendisine bir nezaket ziyareti gerçekleştirdik. Kendisi, Refah Yolu Hükümetinde Bakanlık görevinde bulunan ve Hükümetin milletimize ülkemize yaptığı efsane hizmetlerde payı bulunan, kıymet verdiğimiz değer verdiğimiz bir siyasetçi. Kendisine nezaket ziyaretinde bu durumu ifade ettik. Özel bir kıymet verdiğimizi söyledik. Ve Türkiye’nin ülkemizin sorunlarıyla ilgili ve bu sorunlara nasıl çözüm bulunabileceğiyle ilgili fikir teatisinde bulunduk. Ve aynı zamanda yeniden Refah Partimizin kurulduğu günden bugüne yapmış olduğu çalışmalar, teşkilatlandırma çalışması ve almış olduğu mesafeyle ilgili kendisine bilgi verdik. Bu kapsamda bir ziyaret oldu. İnşallah ülkemiz için milletimiz için hayırlara vesile olur. Çok teşekkür ediyorum.”

Muhabir sorusu:

Efendim, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşme planınız var mı?

“Biz daha önce çeşitli siyasi partilerle bir araya geldik. Önümüzdeki haftada yine bazı siyasi partilerle genel merkezimizde görüşmeler gerçekleştireceğiz. Elbette ki bütün siyasi partilerimizle de diyalog halinde olmayı isteriz. Ülkenin, milletin, insanlarımızın derdine derman olma yolunda bu sorunların çözülmesi yolunda hepsiyle görüşmeyi arzu ediyoruz. Çok teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun. Ayaklarınıza sağlık. Sağ olun”

Hibya Haber Ajansı