ELAZIĞ BELEDİYESİ ve BAKKALLAR ODASINDAN ORTAKLAŞA DENETİM

ELAZIĞ BELEDİYESİ ve BAKKALLAR ODASINDAN ORTAKLAŞA DENETİM

Elazığ Belediyesi ile Bakkallar Odası şehir genelinde esnaflara yönelik kaldırım ihlali ve hijyen konusunda bir dizi denetim gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen denetimler kapsamında Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler,  yayaların mağdur olmaması amacıyla kaldırım ihlali ile yaya trafiğini olumsuz yönde etkileyerek görsel kirliliğe neden olan reklam tabelaları ve ticari malzemelerin kaldırılması konusunda esnafları uyardı.

Ekipler ayrıca esnaflara, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Koronavirüs tehlikesinin geçmediğini hatırlatarak salgınla mücadeleye karşı maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması ve bu konuda titizlik gösterilmesi hususunda uyarılarda bulundular.

“KALDIRIM İHLALLERİNE KESİNLİKLE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Denetimlere ilişkin açıklamalarda bulunan Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürü Murat Ayaz, “Şehir genelinde kaldırım ihlali ve maske ve mesafe konusunda bir denetim yaptık. Esnaflarımızı uymaları gereken kurallar hakkında bilgilendirdik. Özellikle kaldırım ihlali, çay ocakları marketler ve manavlar ile ilgili bir çalışma başlattık. Yayaların daha rahat yürüyebilmeleri ve esnafların daha rahat ortamda çalışmaları için denetimlerimizi gerçekleştirdik. Elazığ Belediyesi olarak kaldırım ihlallerine kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Esnaflarımızın kurallara uymaları ve görevli arkadaşlarımıza yardımcı olmaları  bizlerin işlerimizi daha rahat yapabilmemize olanak sağlayacaktır.” dedi.

“ESNAFLARIMIZIN CİDDİ MANADA KALDIRIM İHLALİ YAPMADIĞINI GÖRDÜK”

Elazığ Bakkallar Odası Başkanı Cebrail Top ise, “Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’nın bilgileri dahilinde hijyen ve kaldırım ihlali konusunda esnaflarımızı eğitim amaçlı bilgilendirmek istedik. Esnaflarımızın da gerçekten çok ciddi manada kaldırım ihlali yapmadığını gördük. Kul haklarını yememek adına sürekli esnaflarımızı uyarıyoruz. Bu tür denetimlerimiz devam edecektir. Belediye Başkanımız Sayın Şerifoğulları ile  esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın hakları konusunda sürekli istişare halindeyiz. Bu konuda değerli Başkanımıza teşekkür etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.