DOLAR 33,0704 0.05%
EURO 36,0670 0.15%
ALTIN 2.562,700,06
BITCOIN 20664734,57%
Elazığ
26°

AZ BULUTLU

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

 
height="132" />  
ESTETİK KAYGILARINA SON: YENİ NESİL DİŞ KAPLAMALARI

ESTETİK KAYGILARINA SON: YENİ NESİL DİŞ KAPLAMALARI

ABONE OL
Ara 13, 2020 16:59
ESTETİK KAYGILARINA SON: YENİ NESİL DİŞ KAPLAMALARI
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 

DentEuropa Dental Clinic’in uzman diş hekimlerinden Hatice Zeybek, diş estetiği alanda yaygın olarak kullanılan yeni nesil diş kaplamaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Zeybek, yeni tekniklerle uygulanan diş kaplamalarının estetik kaygıları sona erdirdiğini söyledi.

Diş hekimi Hatice Zeybek, diş kaplamaları prosedürlerinde merak edilenler hakkında bilgiler verdi. Diş kaplamalarının hasarlı bir dişi eski haline getirmek için dental bir uygulama olduğunu belirten Zeybek, “Diş kaplamalarının amacı dişi güzelleştirmek, sağlamlaştırmak ve korumaktır.” dedi. Yeterince diş desteğinin olmaması durumunda büyük bir dolguyu restore etmek için, zayıf dişlerin kırılmasını önlemek için ya da şekli bozuk veya renklenmiş dişleri kaplamak için kuron kaplamalar kullanıldığını ifade eden Zeybek, diş hekiminin gerekli değerlendirmelerinin ardında kaplama malzemesine karar verildiğini anlattı.

Zeybek, şöyle devam etti; “Diş kaplaması olarak altın, değersiz alaşımlar, porselen (seramik), akrilik, kompozit veya tüm bunların kombinasyonu kullanılabilir. Dişleri kesilmiş kişilere metal desteksiz porselen kuronlar uygulanabilir. Zirkonyumun üzerine porselen konularak yapılan kuron kaplama ve köprüler, ‘Ceramic” ve ‘Zirkonyum” kelimelerinden türetilen ‘Cercon’ olarak adlandırılır.”

“Laminate veneer, doğal estetik özelliklere sahiptir”

Metal desteksiz porselen kuronların son yıllarda çok tercih edildiğini ifade eden Zeybek, şu bilgileri verdi; “Doğal dişler ışığı geçirir. Bu sebeple dişte derinlik ve canlılık ortaya çıkar. Metal desteksiz porselen kuronların ışık geçirme özelliği vardır. Bu nedenle doğal dişe en yakın sonuçlar elde edilir. Metal destekli porselenler disko, fotoğraf makinesi flaşı gibi bazı ışıklarda ağızda yokmuş gibi koyu renk bir boşluk görüntüsü verir. Full porselenler ise doğal diş gibi her türlü ışığı geçirir. Bu sebeple özellikle ön dişlerde full porselenler tercih edilir.”

“Laminey” ya da “yaprak porselen” kaplamaların, görünüşünüzü olumsuz etkileyen diş bozukluklarında uygulanabilen kozmetik bir çözüm olduğunu ifade eden Zeybek, şöyle devam etti; “Laminat yaprak kaplamayı, özellikle ön dişlerde estetik sorunları olan kişilere tavsiye ediyoruz. Porselenden hazırlanan bir tabaka, dişlerin ön yüzlerine yapıştırılıyor. Dişlere doğal bir güzellik sunuyor. Mevcut dişlerin üzerinde mükemmel bir uyum sağlıyor. Laminatlar iyi bir ağız bakımı ile yıllarca sorunsuz olarak kullanılabilir. Laminate veneer ile dişler, doğal yapısı bozulmadan istenen estetik özelliklere sahip olabilir. Uygulamada diş üzerinde değişiklik yapılmaz.”

“Diş tedavileri Estetik Kart ile ertelenmiyor”

Diş hekimi Hatice Zeybek, yeni nesil diş kaplamalarının estetik kaygıları sona erdirdiğine dikkat çekerek, laminate veneer başta olmak üzere diş kaplamaları restorasyonlarının pahalı prosedürler olduğunu vurguladı. “Özellikle yeni nesil diş kaplamaları hassas ve zahmetli bir tekniklerdir. İyi bir klinik ve laboratuar çalışması gerektirir. Hekimin ve diş teknisyeninin teknik bilgisi ve sanat yeteneği de önemlidir.” diyen Zeybek, diş kaplamalarında beklenen sonucu alabilmek için uygulanan prosedürlerin maliyetleri için DentEuropa’nın sunduğu Estetik Kart’ı tavsiye etti. Diş tedavileri ve diş kaplamaları için 24 aya kadar taksitlendirme imkânı veren kartın diş tedavilerini ertelemeden hizmet almayı kolaylaştırdığını ifade eden diş hekimi Zeybek, “Estetik diş tedavileri için hiçbir dosya masrafı ödemeden taksitli ödeme imkanı sunuyoruz. Bu kart puan da kazanılabiliyor. Kazanılan puanlar tedavi, uçak bileti ya da otel gibi harcamalarda kullanılabiliyor” diye konuştu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.